Partnerzy Guggenheim CIO Scott Minerd Stands o $400K Bitcoin Price Prediction

Ostatnio, kiedy Bitcoin (BTC) przekroczył poziom 41.500 dolarów, Minerd zaprzeczył swoim własnym byczym przepowiedniom mówiąc, że nadszedł czas na pewne zyski.

Jednakże, CIO Guggenheima wyjaśnił, że to było na krótką metę i dodał, że nadal pozostaje byczy na dłuższą metę.

W ubiegłym tygodniu, w piątek 15 stycznia, Scott Minerd, dyrektor inwestycyjny Guggenheim Partners, rozmawiał z Bloomberg Market na temat ostatniego stanu Bitcoin (BTC). Minerd powiedział, że podtrzymuje swoje wcześniejsze prognozy, że Bitcoin może dotknąć poziom 400.000 dolarów w długim okresie.

Jednak po tej prognozie, cena BTC dosłownie podwoiła się, osiągając poziom 41.500 dolarów w pierwszym tygodniu 2021 roku.

Twierdzi on, że gracze kryptograficzni obecnie wyglądają na przytłoczonych i zaczęli ograniczać zlecenie na giełdach. Minerd dodaje również, że Bitcoin (BTC) wszedł obecnie w krótkotrwałe „szaleństwo spekulacyjne“. Minerd powiedział:

„Myślę, że jedną z rzeczy, które widzimy, jest nagłe zainteresowanie handlem detalicznym. Wpadamy w szał spekulacyjny… Być może nadszedł czas, by zdjąć trochę pieniędzy ze stołu“.

Debata wokół dwóch przeciwstawnych komentarzy Minerda dla Bitcoina wzbudziła ciekawość wśród społeczności kryptońskiej. Dzień po tym, jak cena BTC wzrosła o 41.500 dolarów 10 stycznia, Minerd powiedział, że ten „paraboliczny wzrost jest nie do utrzymania“. Czas zdjąć pieniądze ze stołu“, dodał.

Paraboliczny wzrost Bitcoina jest niemożliwy do utrzymania w najbliższym czasie. Wrażliwy na niepowodzenia. Docelowy wzrost techniczny w wysokości 35.000 dolarów został przekroczony. Czas zdjąć trochę pieniędzy ze stołu.

– Scott Minerd (@ScottMinerd) 11 stycznia 2021 r.

Właśnie w czasie, gdy Minerd tweetował, Bitcoin wprowadził silną korektę. W ciągu ostatniego tygodnia, cena BTC testowała wsparcie na 30.000 dolarów dwa razy, a następnie powróciła na północ. W czasie prasy, Bitcoin (BTC) jest notowany na poziomie 35.082 dolarów z limitem rynkowym 650 miliardów dolarów.

Przewidywana cena Bitcoinów jest wysoka, ponieważ BTC staje się głównym nurtem rynku.

Mówiąc o pozytywnej stronie, CIO Guggenheima powiedział, że Bitcoin powoli staje się korzystną klasą aktywów. Pan Minerd nadal utrzymuje pozytywne nastawienie do ceny Bitcoinu w długim okresie. Dodał:

„Druga strona to pokazanie, że kryptończyk staje się znacznie bardziej mainstreamowy. Cena 400,00 dolarów, o której mówiłem, była oparta na podaży złota na świecie, a krypto na wiele sposobów jest bardziej atrakcyjne niż złoto.“

Porównując ją do żółtego metalu jakim jest złoto, Minerd powiedział, że Bitcoin (BTC) przynosi dodatkowe korzyści, takie jak przenośność i łatwość transakcji. Należy pamiętać, że Guggenheim Partners już szuka 500 milionów dolarów ekspozycji na Bitcoin przez Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Będzie to 10% zaangażowania w BTC z 5 mld USD funduszu Guggenheim Macro Opportunities Fund. Proponowane przez giganta inwestycyjnego zgłoszenie SEC wejdzie w życie z dniem 31 stycznia.

Na pytanie Minerd, czy któryś z ich funduszy posiada jakąś alokację w Bitcoin (BTC). Minerd zasygnalizował, że nadal czeka na zatwierdzenie przez SEC swojej propozycji. Dodał, że jeśli zapotrzebowanie klientów wzrośnie, być może rozważyliby oni niektóre alokacje. Ujawnił również, że niektóre małe prywatne fundusze Guggenheima dokonały pewnych alokacji.

„W niektórych naszych prywatnych funduszach już ją kupiliśmy. […] Poleciłem komuś, jeśli wierzysz w to, co powiedziałem, że w końcu dojdzie do 400 000, 2% twojego portfela będzie wynosiło 20%, zanim to się skończy“, dodał.

This entry was posted in Bitcoin. Bookmark the permalink.

Comments are closed.