Bitcoin trafia 17 tys. dolarów po trzech latach

Bitcoin trafia 17 tys. dolarów po trzech latach; „Największy paraboliczny awans“ z góry?

Sylwetka młodej szczęśliwej kobiety na huśtawce, huśtającej się nad Andami, wulkan Tungurahua w tle, domek na drzewie, Ekwador

Bitcoin po raz pierwszy w ciągu ostatnich trzech lat przekroczył 17 000 dolarów.

Flagowa kryptofaktura trafiła 17 100 dolarów przed nowojorskim dzwonem otwierającym wtorek, tworząc kolejny etap w górę w rajdzie, który Bitcoin Revolution już w czwartym kwartale był balonem o 58%. W międzyczasie jego limit rynkowy zamknął się do 315 miliardów dolarów, zaledwie 20 miliardów dolarów z dala od rekordowego poziomu ustalonego w grudniu 2017 roku.

Od marca 2020 roku, kiedy to cena Bitcoin spadła do najniższego rocznego poziomu 3.858 dolarów na globalnym rynku, Bitcoin wzrósł o ponad 350 procent. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 136%.
Przeładunki i darmowe obroty dostępne codziennie, dla każdego gracza, w mBitcasino Crypto Autumn Bonanza! Graj teraz!

Najnowszy paraboliczny rajd Bitcoina przypomina niesławny boom 2017 roku. W tym czasie, krypto waluta szturmowała od 800 dolarów 1 stycznia do 20.000 dolarów 11 grudnia 2017 roku. Jedyną różnicą pomiędzy tym okresem a chwilą obecną jest kapitał instytucjonalny.

Wtedy i teraz

Poprzedni rajd był gorący ze względu na rozkwitającą wówczas branżę pierwszej oferty monet (ICO). W Bitcoin i Ethereum pojawiły się setki młodych startupów w łańcuchu blokowym z modelem biznesowym do zbierania funduszy. Dlatego inwestorzy, którzy postrzegali te młode firmy jako jednorożce, zaczęli kupować BTC i ETH jako narzędzia do kupowania ich rodzimych żetonów.

Jednak ponad 90 procent tych startupów albo okazuje się być oszustwami albo paroware’em. Sprzedali oni wszystko, co podnieśli BTC i ETH, co doprowadziło do upadku ich rynku w 2018 roku. W grudniu 2017 roku jeden żeton Bitcoin był dostępny w sprzedaży już za 3000 dolarów.

Ale tym razem rajd Bitcoinów pojawia się przeciwko pogarszającym się perspektywom ekonomicznym spowodowanym przez pandemię koronaawirusa. Ponieważ przedsiębiorstwa cierpią i bezrobocie na niebezpiecznym poziomie, światowe banki centralne sprawiają, że kredyty są tańsze. Kupują też w nieskończoność obligacje rządowe.

W międzyczasie rządy uwalniają również pomoc stymulującą o wartości bilionów dolarów, aby pomóc przedsiębiorstwom i osobom prywatnym. Jerome Powell, przewodniczący Rezerwy Federalnej USA, otwarcie twierdzi, że w nadchodzących latach stawiają sobie za cel wyższą inflację.

Nieustannym luzowaniem ilościowym jest zmniejszanie siły nabywczej dolara amerykańskiego. Ponadto, bardzo niskie stopy procentowe powodują kradzież zysków z długoletnich skarbów, a niektóre z nich zwracają nawet ujemne zyski.

To jest główny powód, dla którego legendarni inwestorzy, tacy jak Paul Tudor Jones i Stan Druckenmiller, zyskali ekspozycję w Bitcoin, aktywach, które pochodzą z ograniczonej podaży 21 milionów żetonów. Inne firmy, w tym MicroStrategy i Square, również zastąpiły swoje rezerwy gotówkowe Bitcoinem.

Chciałbym ogłosić, że po latach dublowania wskoczyłem mocno na wagon #Bitcoin i chciałbym, aby teraz wszyscy inni zrobili to samo.

– Eoghan McCabe (@eoghan) 16 listopada 2020 r.

Więcej Bitcoinów zyskuje przed sobą

Alex Saunders, dyrektor generalny/współzałożyciel Nugget News AU, powiedział we wtorek, że rynek Bitcoinów ma zamiar zobaczyć największy paraboliczny postęp w historii.

Zauważył, że odpływ kapitału z giełd wzrósł w stosunku do rosnących cen Bitcoinów. Tymczasem mniej pieniędzy wkracza na platformy handlowe, co odzwierciedla, że handlowcy chcą trzymać Bitcoin zamiast handlować nimi na inne aktywa.