Bitcoin trafia 17 tys. dolarów po trzech latach

Bitcoin trafia 17 tys. dolarów po trzech latach; „Największy paraboliczny awans“ z góry?

Sylwetka młodej szczęśliwej kobiety na huśtawce, huśtającej się nad Andami, wulkan Tungurahua w tle, domek na drzewie, Ekwador

Bitcoin po raz pierwszy w ciągu ostatnich trzech lat przekroczył 17 000 dolarów.

Flagowa kryptofaktura trafiła 17 100 dolarów przed nowojorskim dzwonem otwierającym wtorek, tworząc kolejny etap w górę w rajdzie, który Bitcoin Revolution już w czwartym kwartale był balonem o 58%. W międzyczasie jego limit rynkowy zamknął się do 315 miliardów dolarów, zaledwie 20 miliardów dolarów z dala od rekordowego poziomu ustalonego w grudniu 2017 roku.

Od marca 2020 roku, kiedy to cena Bitcoin spadła do najniższego rocznego poziomu 3.858 dolarów na globalnym rynku, Bitcoin wzrósł o ponad 350 procent. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 136%.
Przeładunki i darmowe obroty dostępne codziennie, dla każdego gracza, w mBitcasino Crypto Autumn Bonanza! Graj teraz!

Najnowszy paraboliczny rajd Bitcoina przypomina niesławny boom 2017 roku. W tym czasie, krypto waluta szturmowała od 800 dolarów 1 stycznia do 20.000 dolarów 11 grudnia 2017 roku. Jedyną różnicą pomiędzy tym okresem a chwilą obecną jest kapitał instytucjonalny.

Wtedy i teraz

Poprzedni rajd był gorący ze względu na rozkwitającą wówczas branżę pierwszej oferty monet (ICO). W Bitcoin i Ethereum pojawiły się setki młodych startupów w łańcuchu blokowym z modelem biznesowym do zbierania funduszy. Dlatego inwestorzy, którzy postrzegali te młode firmy jako jednorożce, zaczęli kupować BTC i ETH jako narzędzia do kupowania ich rodzimych żetonów.

Jednak ponad 90 procent tych startupów albo okazuje się być oszustwami albo paroware’em. Sprzedali oni wszystko, co podnieśli BTC i ETH, co doprowadziło do upadku ich rynku w 2018 roku. W grudniu 2017 roku jeden żeton Bitcoin był dostępny w sprzedaży już za 3000 dolarów.

Ale tym razem rajd Bitcoinów pojawia się przeciwko pogarszającym się perspektywom ekonomicznym spowodowanym przez pandemię koronaawirusa. Ponieważ przedsiębiorstwa cierpią i bezrobocie na niebezpiecznym poziomie, światowe banki centralne sprawiają, że kredyty są tańsze. Kupują też w nieskończoność obligacje rządowe.

W międzyczasie rządy uwalniają również pomoc stymulującą o wartości bilionów dolarów, aby pomóc przedsiębiorstwom i osobom prywatnym. Jerome Powell, przewodniczący Rezerwy Federalnej USA, otwarcie twierdzi, że w nadchodzących latach stawiają sobie za cel wyższą inflację.

Nieustannym luzowaniem ilościowym jest zmniejszanie siły nabywczej dolara amerykańskiego. Ponadto, bardzo niskie stopy procentowe powodują kradzież zysków z długoletnich skarbów, a niektóre z nich zwracają nawet ujemne zyski.

To jest główny powód, dla którego legendarni inwestorzy, tacy jak Paul Tudor Jones i Stan Druckenmiller, zyskali ekspozycję w Bitcoin, aktywach, które pochodzą z ograniczonej podaży 21 milionów żetonów. Inne firmy, w tym MicroStrategy i Square, również zastąpiły swoje rezerwy gotówkowe Bitcoinem.

Chciałbym ogłosić, że po latach dublowania wskoczyłem mocno na wagon #Bitcoin i chciałbym, aby teraz wszyscy inni zrobili to samo.

– Eoghan McCabe (@eoghan) 16 listopada 2020 r.

Więcej Bitcoinów zyskuje przed sobą

Alex Saunders, dyrektor generalny/współzałożyciel Nugget News AU, powiedział we wtorek, że rynek Bitcoinów ma zamiar zobaczyć największy paraboliczny postęp w historii.

Zauważył, że odpływ kapitału z giełd wzrósł w stosunku do rosnących cen Bitcoinów. Tymczasem mniej pieniędzy wkracza na platformy handlowe, co odzwierciedla, że handlowcy chcą trzymać Bitcoin zamiast handlować nimi na inne aktywa.

This entry was posted in Bitcoin. Bookmark the permalink.

Comments are closed.